Extra pan. olivový olej SITIA PDO 0.3

Kód zboží: SMGMRA 27

Prémiový Extra Panenský Olivový Olej PDO z oblasti Sitia na Krétě (Lasithiou Kritis PDO)

1lt, Acitida max 0,3

Lisovaný za studena, z prvního lisu, pouze z oliv z oblasti Sitia, 100% odrůda Koroneiki.

  • Cena vč. DPH:426 Kč
    17 EUR
    18 USD
  • Cena bez DPH:370 Kč
  • Dostupnost: Skladem (98 ks)
Množství:

Extra pan. olivový olej SITIA PDO 0.3

Naprosto úžasný prémiový Extra panenský olivový olej PDO z oblasti Sitia na Krétě. Olej z oblasti Sitia je velmi ceněný kvůli unikátním vlastnostem půdy v dané lokalitě v kombinaci s místními klimatickými podmínkami.

Olej se získává pouze z prvního lisu a za studena, bez jakýchkoli chemických zásahů. Olej se lisuje bezprostředně po sběru oliv ještě tentýž den, čímž si olej zachová své nejlepší vlastnosti. Celý proces od pěstování oliv, přes sklizeň až po lisování je velmi pečlivě a přísně kontrolován.

Tento olej najde široké využití jak v teplé, tak i studené kuchyni. Ve studené kuchyni se používá klasicky do salátů a zeleninových pokrmů, je úžasné jím lehce zakápnout kvalitní kozí nebo ovčí sýr, na Bruschettu, na dozdobení a pod. V teplé kuchyni je skvělý k nakládání masa a do marinád, kde svými vlastnostmi maso krásně zkřehčí, na zapékaný sýr či zeleninu, na Ratatouille, na zakápnutí těstovin, spolu s citrónem na ryby, a určitě se nebojte tento olej použít i na přípravu všech druhů minutek, ryb, zeleniny ve woku, vaječné omelety či volského oka a pod. Pokrmy po tepelné úpravě s tímto olejem získají naprosto jiný chuťový rozměr!

Acidita max 0,3%

100% olivy Koroneiki

Neobsahuje cholesterol.

Máte otázku?
VÁŠ NÁZOR

Který olivový olej si myslíte že je lepší?

Celkem hlasů: 36243
Chcete mít čerstvé informace?
Zákaznický účet