BIO EPOO Kanakis Kalamata

Kód zboží: SMGMRA 23

BIO Extra Panenský Olivový Olej z oblasti Kalamata od rodiny Kanakis

  • Cena vč. DPH:207 Kč
    8 EUR
    9 USD
  • Cena bez DPH:180 Kč
  • Dostupnost: Skladem (1 ks)
Množství:

BIO EPOO Kanakis Kalamata

Chuťově nesmírně zajímavý olej, který v sobě kombinuje typické atributy odrůdy Koroneiki spolu s charakteristickými projevy olejů z oblasti Kalamata. Oblast Kalamata má velmi specifické geologické a klimatické podmínky, a proto jsou oleje z této oblasti podstatně odlišné od olejů z např. Kréty a jsou pro své vlastnosti velmi vyhledávané.

V chuti je tento olej poměrně výrazný, lišácky drzý a až rustikálně neotesaný, ovšem jen v tom nejlepším slova smyslu! Má mírně peprnou chuť po zelených olivách s příjemně hořkým dlouhotrvajícím závěrem.

Olivy pro výrobu tohoto BIO oleje jsou sbírány ručně tradičním způsobem a lisovány bezprostředně po sběru jen pár kilometrů od města Kalamata.

Tento olej najde široké využití jak v teplé, tak i studené kuchyni. Ve studené kuchyni se používá klasicky do salátů a zeleninových pokrmů, je úžasné jím lehce zakápnout kvalitní kozí nebo ovčí sýr, na Bruschettu, na dozdobení a pod. V teplé kuchyni je skvělý k nakládání masa a do marinád, kde svými vlastnostmi maso krásně zkřehčí, na zapékaný sýr či zeleninu, na Ratatouille, na zakápnutí těstovin, spolu s citrónem na ryby, a určitě se nebojte tento olej použít i na přípravu všech druhů minutek, ryb, zeleniny ve woku, vaječné omelety či volského oka a pod. Pokrmy po tepelné úpravě s tímto olejem získají naprosto jiný chuťový rozměr!

Acidita max 0,5%

100% olivy Koroneiki

Neobsahuje cholesterol.

Máte otázku?
VÁŠ NÁZOR

Který olivový olej si myslíte že je lepší?

Celkem hlasů: 37073
Chcete mít čerstvé informace?
Zákaznický účet